Welcome, visitor! [ Login

 

Profesyonel Sırt Masajı

  • Listed: 12 Mart 2022 22:03
  • Expires: This ad has expired

Description

Omurganın kavisleri;

Yapılacak bir sırt masajı ile sırtınızda ki agrıları yok etmek mümkün istanbul mutlu son masaj salonu sizi bekliyor.Sırt düz degildir,zaten düz olmamalıdır da.Dik durusun omurgaya yaptıgı baskıyı önleme yetenegşi olna kavisleri vardir.Kuyruksokumu ve gögüs omurları geriye dogru kavislenirler ve bunlar birincil kavis olarak alandırılırlar.
Cünkü dogustan itibaren vardir.Boyun ve bel omurları öne dogru kavislenir.Boyun kavisi ,bebeklikte basın kaldırılması ögrenildiginde bek kavisi ise dik oturma ögrenildiginde gelişir.Yandan bakıldıgnda boyun ve bel kavisleri ic bükey,gögüs ve kuyruk sokumu kavidleri dış bükeydir.İstanbul masaj salonu ve özel masözler sizleri bekliyor.

Dogal esneklik;

Bu dogal kavisler bir yay gibi davranırlar.yer cekimi kuvvetine ve yürüdükce yada kostukca yerden kaynaklanan sok dalgalarına karsı omurgaya esneklik kazandırırlar.sırt, alışkanlık olaraj-k cok dik tutulursa yada fazla kavislenirse omurga (bel kemigi)ona ait kaslar ve baglar günlük yasamda etkileri ve baskıları kontrol edemezler.Kaslar ve baglar ya aşırı geriliryada omurga kemikleri ve eklemlerasınmalara maruz kalır.Sonuc sırt agrısıdır.
Aşırı kavisler;

omurgadaki ic kavis lordoz,dışbükey kavis ise kifoz olarak adlandırılır.Bütün kavisler asırıysa bu durum genel olarak kamburluk olarak adlandırılır.Nadiren omurga yana S veya C seklinde kavislenir.Bu carpıklık skolyoz olarak bilinir ve genellikle dogustandır. Ancak bazı durumlarda omurganın bir taarafındaki artan gerilimin neden oldugu bir durus kusuruda olabilir.

Listing ID: 343622d180f6a408

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.