Welcome, visitor! [ Login

 

MASAJ NASIL YAPILIR? PÜF NOKTALARI NELERDİR?

 • Listed: 27 Haziran 2020 13:37
 • Expires: This ad has expired

Description

Masajın en iyisi elle yapılan masajlardır. Elde kan dolaşımına ait bir sıcaklık, dokunma duyusuna ait hassasiyet olduğu için el masajın en önemli organıdır. Peki masaj nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir?

 • Masaj yapılan kişinin yattığı zemin sert olmalıdır. Kasları gevşek ve rahatça uzanmalıdır.
 • Kol, bacak, sırt gibi kaslarda gerginlik varsa buralar sıcak su torbası vb. ile yumuşatılarak masaj yapılır aksi taktirde kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.
 • Ovarken ağrı olmaması için belirli yağlar kullanılabilir.
 • Anatomi olmayan birisinin masaj yapmaması önerilir. Masaj yapmak anatomi bilgisi isteyen bir iştir.
  Peki masajın püf noktalar nelerdir?

Sırt mesaj teknikleri:

Omuzlara masaj yaparken yağ kullanmak faydalı olacaktır. Omuz bölgesine masaj yapmak için öncelikle ellerinizi omuz kaslarının bölgesine koyun ve kasları kavrayın. Daha sonra bu kasın üzerinde küçük daireler çizin ve yumuşattıktan sonra ovmaya başlayın.  Kürek kemiğine masaj yapmak için kürek kemiği ile omurga arasındaki boşluğa yavaş hareketlerle masaj yapın. Sırt masajında omurga önemli noktadır. Eğer iyi bir masör değilseniz bu noktaya dokunmamanız önerilir.

Ayak masajı:
Ayak masajında ayaktaki her bir nokta farklı bir organı temsil eder. Bu yüzden en iyi masaj türüdür çünkü vücudun tamamını temsil eder.  Önce ayaklar basit esneme yöntemleri ile rahatlatılır daha sonra ise nazik bir şekilde ovulur.

Masajın tümünde püf noktalar ise;

 • Masaj yapacağınız kişinin ihtiyaçlarına uygun masaj yapmaya çalışın.
 • Masaj ağrı değil, haz vermelidir. Bu yüzden eğer ağrı varsa bunu masöze söylemek gerekir.
 • Uyguladığınız masaj basıncını düşükten yükseğe doğru yavaş yavaş yükseltin.

Bu makalemizde sizlere masaj nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir? Den bahsettim. Masaj haz uyandıran bir eylemdir ve bedenin ve ruhunuzun rahatlamasına daha dinç hissetmenize neden olur. Bu yüzden yorgun bir günün ardından masaj yaptırmak tüm yorgunluğunuzu atacak ve daha rahat hissetmenize neden olacaktır. Eğer ağrılarınız varsa ayak noktalarındaki organları öğrenebilir ve oralara masaj uygulayabilirsiniz. Bu ağrılarınızı azaltır ve daha iyi hissetmenize neden olur.

Listing ID: 8485ef7202a213c1

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

masöz ilanları