Welcome, visitor! [ Login

 

İstanbul Özel Medikal Masaj Hizmeti Sunan Salonlar

  • Listed: 23 Haziran 2020 14:11
  • Expires: This ad has expired

Description

Uzakdoğu ülkelerinden dünyaya yayılan masaj kişileri rahatlatıcı ve daha zinde olmalarını sağlar. Ülkemizde genel bir alışkanlık olmasa da dünyanın birçok ülkesinde düzenli olarak masaj yaptıran insan sayısı oldukça fazladır. Çeşitli masaj yöntemleri ile kişiler birçok ağrıdan da kurtulmaktadır. Çünkü masaj kan dolaşımını hızlandırır ve ilgili dokuların canlanmasını sağlar. Stres, günlük yaşam koşullarının ortaya çıkardığı olumsuzlukları biriktiren vücudun rahatlamasını sağlar.  Medikal masaj ise karşımıza çıkan masaj yöntemlerinden biridir. İstanbul özel medikal masaj hizmeti sunan salonlar olarak birçok salon karşımıza çıkmaktadır. Medikal masaj konusunda profesyonel olarak çalışan personeller ile ilgili masaj uygulamaları yapmaktadırlar. Bu salonlarda yapılan hizmet ile kişilerin birçok rahatsızlığı da tedavi edilmektedir.

Medikal Masaj Nedir?

Medikal masaj; vücuttaki organlardan bir ya da birkaç tanesinde meydana gelen hasarları gidermek için yapılan masaj türüdür. Yaşam kalitesini arttırmak, psikolojik destek aması veya kabiliyet kazandırmak amacı ile medikal masaj uygulaması yapılır. Etkileri bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmış olan medikal masaj İstanbul özel medikal masaj hizmeti sunan salonlar genelinde uygulanmaktadır.

Medikal Masaj Faydaları

Medikal masaj sağlık açısından sıkıntılı kişilere uygulanan masaj türüdür. Mutlaka doktor kontrolünde yaptırılmalıdır. Birçok alanda kas ve dokulara faydalıdır. Bu faydaları aşağıdaki şekillerde sıralamak mümkündür.

Kan dolaşımını düzenler ve kabin hızını da normal değerlere getirir. Beyaz hücre olarak bilinen akyuvarları arttırır. Bağışıklık sistemi güçlenir.
Toplardamarlarda meydana gelen kan dolaşımının ve kan akımının durmasını sağlar, böylelikle ödem atmaya yardımcıdır.
Kaslarda meydana gelen yorgunluğu giderir. Kas ağrılarını azaltır.
Kireçlenme, spazm ve krampları önler. Sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.
Üre ve diğer atık maddelerin atılmasını ter üreterek sağlar. Dokulara fazla kan gitmesine yardımcı olur.
Derideki kan dolaşımını hızlandırır. Hücrelerin daha iyi beslenmesini sağlar.
Kalın bağırsaktaki hareketleri arttırır. Sindirim sisteminin düzgün çalışmasını sağlar.

Medikal masajın yapılmaması gereken bazı durumlarda söz konusudur. Kas zedelenmeleri, kırık, çıkık ağrılarında medikal masaj durumu olumsuz yönde etkiler. Bu gibi durumlarda doktor tedavisine uymak gereklidir.

Listing ID: 3615ef1e2d626905

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

masöz ilanları