Welcome, visitor! [ Login

 

İSTANBUL MASAJ SALONLARI

  • Listed: 8 Nisan 2019 07:09
  • Expires: This ad has expired

Description

Yeni ve hergün güncellenmekte olan websitesinde istanbul masöz aramaları yaparak, istanbul’da bulunan profesyonel masözlerin bilgilerine ulaşabilirsiniz. Web sitemiz masaj konusunda uzman olan masöz uzmanların bilgilerine sahiptir. Size en yakın uzmanların sayfalarını inceleyerek, uygun bulduğunuz terapisyenden masaj hizmeti alabilirsiniz.

Masöz istanbul araması yapmadan önce sizlere iyi bir terapist nasıl olması gerekir, bir uzmandan masaj hizmeti almadan önce nelere dikkat edilmelidir konusunda kısa bilgiler vermeye çalışalım. Günümüzde masaj konusunda eğitim veren kurumlar arasında Milli Eğitim Bakanlığı gelmektedir. Yaklaşık 600 saat süren bu kurslardan başarıyla mezun olan bayanlara sertifikası verilmektedir. Bu nedenle öncelikle bu hizmeti alacağınız kişinin sertifikalı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Malesef el yordamı ile hiç bir eğitim almadan sektöre giren insanlar kaliteyi oldukça düşürmektedirler. Sektör bu anlamda kalifiye personel bulmakta zorlanmaktadır. İşini layıkı ile yapanlar 2-4 bin TL arasında maaşlar almaktadırlar.

Masöz istanbul

Bu mesleği yapan insanların öncelikle anatomiyi iyi bilmeleri gerekir. Bu eğitim yalnızca okullarda verilmektedir. Uzman olmayan kişilerin vücudunuz üzerinde uygulayacağı bilinçsiz baskılar size yarar yerine zarar getirebilir. En çok tercih edilen masaj türleri arasında ; İsveç masajı, Thai, Refleksoloji ve Aromaterapi gelmektedir. İsveç masajı günümüz klasik masajın temel prensiplerine dayanmaktadır. Thai masajı ise daha çok baskı ve germe uygulanan bir masaj türüdür. Refleksoloji kan dolaşımının artmasına yardımcı olan bir ovma masajı türüdür. Aromaterapi de, çeşitli aromalar, masaj yağları kullanılarak uygulanan bir terapidir.

İyi bir masajcı en az birkaç uygulama konusunda kendisini geliştirmiş, yeterli teorik ve pratik bilgilere sahip olması gerekmektedir. Masaj, iki insan arasında paylaşılan en özel iletişim yollarından biridir. Masaj yapılan kişi uzmanın dokunuşları ile gevşer ve kendini daha sağlıklı ve huzurlu hisseder. Personel kılık ve kıyafetine kesinlikle çok ehemmiyet göstermelidir. Daha önce kullanılmış, kirli, pis kokan bir kıyafetle kesinlikle hizmet verilmemelidir. Bu durum müşteriye ve mesleğe saygısızlıktır. Beden ve kıyafet temizliğine özen gösterilmeli, tırnaklar temiz ve kısa olmalıdır.

Türkiye’de masaj hizmetini alabileceğiniz işletmeler arasında spa merkezleri, masaj salonları, güzellik merkezleri ve tatil köylerinde bulunan, spa turizminde faaliyet gösteren profesyonel kuruluşlar gelmektedir. Çoğu profesyonel sporcu da, spor masajı alabilmek için spor merkezlerine gitmekte veya özel uygulayıcılarla çalışmaktadırlar.

Web sitemizde istanbul masaj salonları veya serbest çalışan bayanların bilgilerine ulaşabilir ve randevu talep edebilirsiniz. Masöz bayanlar, yalnızca masaj hizmeti veren, sertifikalı ve saygın profesyonellerin ilanlarını yayınlamaktadır.

Masaj fiyatları; bu konu uzmanların belirledikleri özel fiyatlar olduğundan standart ücretler söz konusu değildir. Aldığınız hizmetin süresi, masajın türü, masaj hizmeti alınacak işletmenin adresi v.b koşullar fiyatları etkilemektedirler. Bu nedenler herhangi bir randevu almadan önce ücret konusunda anlaşma yapılmalı ve yanlış anlaşılmalara meydan verilmemelidir.

Masaj araç ve gereçleri; terapisyen nerede çalışıyorsa bu hizmeti standart olarak yerine getirmelidir. Masaj hizmetinin alınacağı oda temiz ve hafif aydınlık olmalıdır. Yatak masaj için uygun olmalı, özellikle yüz bölgesinin konulacağı alanda yuvarlak bir boşluk bulunmalıdır. Müşteri bu sayede rahatça yüzü koyun yatabilir. Temiz havlular olmazsa olmazlar arasındadır. Bol miktarda temiz havlu bulundurulmalıdır. Müşteri seanstan sonra duş alabilmelidir. Ortamda bir fon müziği de olabilir fakat bu müşterinin tercih olduğu, daha çok rahatlamayı sağlayan müzik türlerinden olmalıdır. Sofistike bir hava vermek için tütsüler kullanılabilir. Masaj yağı kullanılmadan önce müşteriye sorulmalı ve alerjik reaksiyon gösterebileceği aromatik yağlardan kaçınılmalıdır. Masaj hizmeti masözün veya müşterinin iş yerinde veya evinde de gerçekleşebilir. Bu nedenle masöz gerekli techizat ve donanımları yanında bulundurmalıdır. Özellikle sıklıkla kullanılan pratik masaj sehpaları bu tarz hizmetler için oldukça uygundur.

Listing ID: 4305aa59b15a7376

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.