Welcome, visitor! [ Login

 

Ataşehir masöz

  • Listed: 11 Mayıs 2022 21:00
  • Expires: This ad has expired

Description

İstanbul’un çeşitli bölgelerinde hamam, spa ve masaj hizmeti veren salonlar bulmak mümkün. Günümüzde stres ve yorgunluğun arttığı şu dönemlerde hepimizin rahatlamaya ve kendimizi ödüllendirmeye ihtiyacımız var. Belli aralıklarla hamam, spa ve masaj gibi terapi yöntemlerini hayatımıza dahil ederek yaşam kalitemizi arttırabilir sağlığımıza gerekli önemi vermiş oluruz. Eski çağlardan günümüze kadar ulaşıp farklı bir kültür olmayı başarmış olan masajın çeşitli teknikleri bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Öfloraj/sıvazlama
Friksiyon/dairesel baskı
Kedi yürüyüşü/deride parmak yürütme
Tapotman/avuç içi darbe
Vibrasyon/titretme
Haşman/parmak dışı darbe
Masajın, dinlendirici ve rahatlatıcı etkisi dışında tedavi yöntemi olarak kullanılıp bazı hastalıkları da iyileştirdiği bilinmektedir. Amacına uygun ve doğru teknikle yapılan masajlar iyileştirici olmaktadır. Bu yüzden farlı masaj çeşitleri geliştirilmiştir. Bunlardan bazıları; klasik masaj, tai masajı, aromaterapi masajı, derin doku masajı, spor masajı olarak adlandırılmıştır. İstanbul’da faaliyet gösteren hamam, spa, ve masaj salonlarına sultan masajı ile yeni bir soluk getirilmiştir. İki kişinin dört elle ve aynı anda uyguladığı bu masaj, aromaterapi yağlar ile zenginleştirilip misafirlerin hizmetine sunulmuştur.

Oldukça rahatlatıcı etkileri olan sultan masajının kökeni Osmanlı devletine dayanmaktadır. Osmanlı döneminde sultanlara özel olarak, hamamlarda kese sonrası köpükle uygulanıyordu. Bu masaj tüm vücuda uygulandığı için kan akışından daha fazla verim alınıyor böylelikle ağrılar daha hızlı azalıp etkili rahatlama sağlıyor. Bu uygulamadan yararlanmak isteyen çoğu kişi, sultan masajı yapılan hamam, spa, ve masaj salonlarını tercih ediyor.

Sizlerde yoğun iş temponuza biraz ara verip hem dinlenmek hem de ruhsal gerginliğinizi azaltmak için hamam, spa masaj gibi terapi yöntemleriyle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Bu hizmetlerin verildiği salonlar hızla arttığı için konfor tercihinize bağlı olarak birçok seçeneğe sahipsiniz. Kalite ve hijyene önem veren firmalar sayesinde gözünüz kapalı bir şekilde kendinizi uzaman ellere bırakırken kendinize verdiğiniz değer sayesinde hissedeceksiniz. Sunulan spa, masaj, hamam hizmetlerinden faydalanmak sağlığımız için lüks değil de bir gereksinim olmalıdır.

Listing ID: 334627c18a322b99

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.