masaj, istanbul masöz, evde masaj, masöz bayan, Evde Masaj, Evde masöz

 

Rahatlığın Püf Noktası ” Genel Masaj”

  • Listed: 29 Ekim 2019 00:05
  • Expires: This ad has expired

Description

Genel masaj, vücudun doğal ağrılarından ve yorgunluğundan sıyrılmak ve güne daha zinde ve enerjik başlamak amacıyla başvurulan masaj türüdür. Genel dinlenme ve gevşeme masajı olarak da bilinen bu masaj yağlar yardımıyla yapılır. Aslında masajdan da ziyade yaptıran kişinin kendini rahat ve gevşemiş olarak hissetmesi gerekir. Daha sonra masajın etkisi yavaş yavaş kendini gösterecektir. Genel masaj, yağlar yardımıyla uygulandığı gibi aynı zamanda kişinin kendi tercihi doğrultusunda değişik kayganlaştırıcı malzemelerle de yapılabilir. Bu gibi malzemeler dışında hiçbir şey kullanmadan da masajın yapılması uygundur. Genel masaj, ovma ve dairesel hareketlerle vücudun belli kısımlarına yada tamamına yapılır. Klasik masaj veya spor masajı isimleriyle de anılan bu masaj türü sporcuların fiziksel gelişmelerinde de kullanılabiliyor.

Vücuda doğru bir şekilde uygulandığında rahatlamanın ve gevşemenin yanında tansiyonun da düzenlenmesinde yardım eder. Ağrıyan kasların yumuşamasında ve kan dolaşımının artmasında büyük rol oynayan genel masaj herkese rahatlıkla uygulanabilir. Ağrısı yada yorgunluğu olmayan kişiler bile bu masaj sonrasında kendilerini daha hafif ve daha rahat hissedeceklerdir.
Dokuların ve hücrelerin canlanmasına yardım eden bu masaj türü yorgunluk ve stres durumlarınızı sizlere unutturur. Bir kişinin gündelik yaşamına daha zinde başlaması için genel masaja ihtiyacı vardır. Masaj doğru uygulandığında kişinin fiziksel yönü dışında sosyolojik ve psikolojik yaşamına da büyük oranda katkı sağlayacaktır. Sonuçta masaj sonrası kişi hayata her yönüyle pozitif bakacağı için bunun verimini de her yönden elde edecektir. istanbul vip evde masaj hizmeti.

Genel Masajın Kriterleri Nelerdir?

Masaj her ne kadar deri üzerinden uygulanan bir yöntemmiş gibi gözükse de aslında kişinin kalp yönünden başlayarak kas liflerine kadar uzun bir aşamadan geçilerek uygulanır. Kalp ve damar yolları da işin içine girdiği için masaj sonrası kişi de uzun bir dinlenme gerçekleşir. Genel masaj eflöraj ile başlar ve devamındaki aşamalardan sonra yine eflöraj ile bitirilir. En büyük kriterlerinden bir tanesi de anatomik bölgelere uygun olarak yapılmasıdır. Hijyen şartlarında gereken titizlik gösterilmeli ve masörde gerek saygı gerekse el kullanımı açısından pratiklik bulunmalıdır. Ayrıca genel masaj manipülasyonları ritmik bir şekilde birbirini izlemelidir.

Listing ID: 2415db75787ac545

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply